טיפול בחרדת בחינות

חרדת בחינות באה לידי ביטוי בתחושת חוסר אונים, בלקאואוט – שכחה טוטלית של החומר הנלמד, קושי להתרכז, אי שקט ומתח נפשי לקראת בחינה ספציפית או בתקופת מבחנים, בלבול מחשבתי או חשיבה שלילית לגבי התמודדות במבחן כמו: מה יקרה אם אני אשכח את החומר או לא אקבל ציון עובר או נדרש, אם אני ארצה לשירותים באמצע המבחן וכ”ו. חרדת בחינות מתבטאת בסימפטומים רגשיים ופיזיים ויכולה ליצור גם מצב של הימנעות.

גם אתם יכולים להיפטר מחרדות אחת ולתמיד

קבעו איתי פגישה

מלאו את הטופס ואחזור אליכם

*לא נעשה שום שימוש במידע, והפרטים האישיים שלכם נשארים חסויים!​

אלה רבין

מהי חרדת בחינות?

טיפול בחרדת בחינות

אנו עומדים בפני מבחנים ובחינות בכל שלב בחיינו. אנחנו נבחנים על הביצועים, הכישורים שלנו, הידע, וההישגים בכל מסגרת רשמית או חברתית. מרגע הלידה שלנו ולאורך השנים בבית הספר, תנועת נוער, חוגים, צבא, אקדמיה ומקום העבודה אנו עומדים במבחן. אנשים אשר סובלים מחרדת בחינות אינם מצליחים להתמודד עם הלחץ בסיטואציות הללו, וכאשר הם עומדים להיבחן הם סובלים מכל מיני סימפטומים קשים של חרדת בחינות. חרדת בחינות היא חרדה לכל דבר ויש לטפל בה. תופעות של חרדת בחינות גורמות לעיכובים, מתחים, לחץ נפשי ולפעמים לוויתור ולהימנעות מסיטואציות בהן יש צורך להיבחן. 

תופעת חרדת הבחינות היא תופעה נפוצה ועל פי מחקרים כ15% אחוז מאוכלוסיית הסטודנטים והתלמידים סובלים ממנה אך רובם אינם מודעים לאפשרויות הטיפול בה.

המקור לחרדת בחינות

חרדת בחינות מושתתת על פחד בסיסי מכישלון. על פי תפיסת “שלושת המוחות” שני האינטלקטים הישרדותיים הגופני והרגשי (שהם למעשה הינם תת המודע), בחשיבה האוטונומית שלהם, מפרשים כישלון כסכנת מוות. הרי בטבע בעל חיים שנכשל – מת. ואכן הסובלים מחרדת בחינות מפרשים סיטואציה של בחינה כמצב של איום.

יש חושבים שמקורה של החרדה טמון בתפיסת עולם עמוקה אצל האדם. כלומר, החשיבה הלא נכונה הלא רציונלית מעוררת חוויות רגשית וגופנית.

על פי תפיסת “שלושת המוחות” ההפך הוא הנכון. המוחות- הרגשי והגופני, בחשיבה האוטונומית, מזהים סכנה בכישלון ומתנהלים בצורה הישרדותית. הם מתריעים לשכל המושכל על הסכנה העתידית שטמונה בכישלון וכך מזינים את המחשבות בחשיבה אשר נראית לנו לא רציונלית ולא הגיונית אך מבחינתם זהי סכנת מוות אמיתית.

לכן אנשים מתייחסים לבחינה כאל איום, מצב מפחיד שבו הם חסרי שליטה.

פעמים רבות המצב מתקבע ורק החשיבה על בחינה העתידית מעוררת חוויה מתמשכת של לחץ מבחינה, כישלון שבא בעקבותיה וחוזר חלילה. החוויה שלילית, המתחים והרגשות שקשורים בה חוזרים שוב ושוב בכל פעם שהסובלים מחרדת בחינות ניצבים בפני סיטואציה דומה.

טיפול בחרדת בחינות

אני מציעה לכם טיפול רגשי ממוקד ויעיל בחרדת בחינות ובתסמיניה. באמצעות מודל הטיפול החדשני שפיתחתי אני מאתרת את מקור החרדה בתת המודע, אם מדובר בחוויה שלילית, זכרון או אמונה ומטפלת במקור. באמצעות הטיפול הרגשי אני מבטלת את מקור הבעיה ובכך מונעת את הופעת התסמינים שלה בחייכם. 

סובלים מחרדת בחינות? נמנעים מלגשת למבחנים? בואו לחוות טיפול רגשי ממוקד ויעיל אשר יפחית את עוצמת התסמינים הרגשיים והגופניים של חרדת הבחינות ולבסוף יבטל אותה לחלוטין.

תלמידים צעירים ובני נוער

תלמידים צעירים ובני נוער אשר מתמודדים עם חרדת בחינות עלולים לפתח תופעות קשות יותר של חרדה עם השנים, לסבול מהשלכות חברתיות בשל פגיעה בהישגים שלהם ובמעמדם החברתי. טיפול רגשי קצר ויעיל בחרדת בחינות יפתור את הבעיה וימנע ממנה להחמיר.

סטודנטים

נמצאים בלחץ עצום לקראת תקופת מבחנים? חשים שאינכם מצליחים לממש את הפוטנציאל שלכם בגלל תופעות של חרדת מבחנים? אנח מציעה לכם טיפול רגשי קצר, יעיל וממוקד שיאפשר לכם להפחית משמעותית את תופעות החרדה ואף יבטל אותן לצמיתות.

קבעו איתי פגישה

מלאו את הטופס ואחזור אליכם

*לא נעשה שום שימוש במידע, והפרטים האישיים שלכם נשארים חסויים!​

© אלה רבין 2020 כל הזכויות שמורות

שלחו לי וואטסאפ
Call Now Button דילוג לתוכן