משברים אישיים

חרדה היא עיוות של מנגנון הפחד. מקור החרדה מצוי באירוע מן העבר. הדבר מתרחש כאשר אדם חווה אירוע מסוים שנתפס ונחקק בתת מודע שלו כאירוע מסכן חיים. (ייתכן כי בפועל לא הייתה סכנת חיים של ממש). חרדה מלווה לעיתים בתסמינים גופניים זהים לאלה כאשר האיומים הם ממשיים.

גם אתם יכולים להיפטר מחרדות אחת ולתמיד

קבעו איתי פגישה

מלאו את הטופס ואחזור אליכם

*לא נעשה שום שימוש במידע, והפרטים האישיים שלכם נשארים חסויים!​

אלה רבין

דיכאון

טיפול רגשי בדיכאון

דיכאון זו מחלה ואי אפשר לטפל בה לבד. צריך לפנות לאנשי מקצוע – פסיכולוגים ופסיכיאטרים. “מחשבות מטרידות אותך בלילה? אתה לא מצלח להירדם או ישן הרבה מידי ולא מצליח לנוח? אתה מרגיש עייף כל הזמן.. קשה לך להתרכז על מטלות יום יומיות.. מרגיש מדוכדך.. לא מסופק.. וחייך אינם מאושרים. כך נשמע דיכאון. חייבים לטפל בו. אם אתה מבין כל הרצינות של הבעיה אני יכולה לסייע לך”. אלה רבין. אלה סימפטומים של דיכאון. מספיק רק חמש סימפטומים מהרשימה והבחנה ברורה: דיכאון. צריך לטפל בו בדחיפות כי הוא כמו מערבולת. המצב יכול להחמיר. לדיכאון יש כמה רמות חומרה מקל עד יגון. אך לא משנה באיזה רמת חומרה הדיכאון, הוא משפיע על כל תחומי החיים: על עבודה, על יחסים עם קרובים ויחסים בינאישיים ממעגלים רחוקים, על  זוגיות, על מיניות. אך הדיכאון הכי קשה הוא כשאדם מתחיל לתכנן התאבדות. ועוד יותר קשה, זה כאשר לאדם אין כוח לגמור את חייו. זה מסוכן כיוון שכאשר בן אדם מרגיש קצת הקלה בסימפטומים הוא עובר  את הנקודה  של יכולת לבצע התאבדות.

פחד

פחד הוא מנגנון הגנה הישרדותי מולד, שמטרתו לסייע לנו לשרוד. במצבים בהם אנו נחשפים לסכנה קיומית כלשהי גופנו מתארגן מבחינה ביוכימית ומגייס את כל מאגרי האנרגיה שלו על מנת להתמודד עם האיום. בזמן שאנו נחשפים לסכנה אנו נאלצים לבחור אם להילחם באיום או לברוח ממנו. זוהי החלטה שמתקבלת בשבריר שנייה ברגע שהיא מתקבלת גופנו נערך לאפשרות שבחר ופועל בהתאם. הוא מאיץ קצב לב מפריש הורמונים מבלוטת האדרנל שמסייעים לו להגן על עצמו, מתחיל לחשוב בצורה ממוקדת לרוץ, להשיב מלחמה, להתחבא וכו’. בשפה המקצועית מגנגון הישרדותי זה נקרא Fight or Flight. לדוגמה: אם אני נמצא בבניין שעולה בלהבות, אני מקבל החלטה מהירה מאוד האם לברוח מהאש או לנסות לכבות אותה. אין בידיי זמן להרהר להתייעץ ועליי לקבל החלטה מהירה על מנת להציל את חיי.

חרדה

חרדה היא עיוות של מנגנון הפחד. מקור החרדה מצוי באירוע מן העבר. הדבר מתרחש כאשר אדם חווה אירוע מסוים שנתפס ונחקק בתת מודע שלו כאירוע מסכן חיים. (ייתכן כי בפועל לא הייתה סכנת חיים של ממש). חרדה מלווה לעיתים בתסמינים גופניים זהים לאלה כאשר האיומים הם ממשיים. קצב הלב מואץ, קוצר נשימה, יובש בפה, בחילה, סחרחורת, חיוורון, בלבול, ערפול חושים ותחושת עילפון. החרדה היא מנת חלקם של אנשים רבים, מחקרים מראים כי כל אדם שני חווה התקף חרדה אחד לפחות במהלך חייו. חרדה אינה מבחינה בין גברים ונשים, צעירים או מבוגרים, משכילים יותר ומשכילים פחות או ללא השכלה כלל. החרדה היא כמו מגיפה- תוקפת אותך ומשאירה אותך חסר אונים.

התקף חרדה

פאניקה

התקף פאניקה הוא אם כל החרדות. אלה שבמקרה זה האדם המצוי בפאניקה לא מסוגל לצפות את ההתקף מראש ולהתרחק מהאזור המעורר אותו. התקף פאניקה מופיע אצל מבוגרים ואינו שכיח בקרב ילדים. הפאניקה מופיעה לעיתים כאירוע חד פעמי אולם כאשר מדובר באירועים חוזרים ונשנים המלווים בתחושה קיצונית של אובדן שליטה, תסמינים גופנים קשים, אנשים מוצאים את עצמם פעמים רבות בחדרי מיון, פונים פעמים רבות לייעוץ רפואי במטרה לאתר את המחלה המסתורית שתוקפת אותם- לצערם בחלק גדול מהמקרים הבדיקות מסתיימות ללא כלום. רוב התקפי הפאניקה אינם חולפים מעצמם, למעשה הם מתעצמים אם לא מטפלים בהם. הם פוגעים מאוד באיכות החיים ומשתקים את הסובלים מהם, עד כדי הסתגרות בביתם על מנת להימנע מהתקף חוזר, אובדן פרנסה ופגיעה בתא המשפחתי.

קבעו איתי פגישה

מלאו את הטופס ואחזור אליכם

*לא נעשה שום שימוש במידע, והפרטים האישיים שלכם נשארים חסויים!​

© אלה רבין 2020 כל הזכויות שמורות

שלחו לי וואטסאפ
Call Now Button דילוג לתוכן